Dalış Lideri

Dalış profesyoneli yolunda ilk adım!

SSI Dalış Lideri (DiveGuide) Programı

Bu programda sizlere sertifikalı dalgıç gruplarına güvenli bir şekilde liderlik edebilmeniz için gerekli bilgi ve beceriler öğretilir. Bu aynı zamanda bir eğitmen programı tamamlamadan da SSI Dalış Profesyoneli olma yolunda ilk adımdır. Profesyonel Dalış Liderleri SSI Dalış Merkezleri’nde çalışabilir ve farklı çevre ve koşullarda dalışlar yaptırabilir. Program tamamlanınca SSI Dive Guide sertifikası alma hakkı kazanacaksınız. 

Dalış Lideri kursu size su üstünde ve sualtında sertifikalı dalıcılarla nasıl ilgilenmeniz gerektiğini öğretecektir. Dalış brifingleri, suya girerken ve sualtında insanları nasıl kontrol edeceğiniz gibi başlıklar öğreneceklerinizden bazılarıdır. Misyonunuz kendi bilgi, beceri ve tecrübenizi artırarak keyifli dalışlar planlamak ve yaptırmak, bu sayede diğer dalgıçları da etkilemek ve onlara ilham vermektir.  

Bir dalış rehberi olmak hayatınızı değiştirecektir. Yeni bir kariyer ve yapması eğşenceli bir iş… Bu işle hayatınızı da kazanabilirsiniz!

Dünya çapında dalış profesyonellerinden oluşan bir takımın üyesi olun ve sualtı dünyasına olan tutkunuzu yüzlerce başka insanla da paylaşın!

aşağıdaki videoyu izleyin
#weareSSI

Rekreasyonel dalış sektöründe sualtının ve bu sporun heyecanını başkalarıyla paylaşmaya hazır bireylere büyük ihtiyaç duymaktadır. Dalış Lideri eğitim programı sizi iyi hazırlanmış, dayanıklı ve presantabl dalış profesyonelleri olarak yetiştirir. SSI Open Water Eğitmeni olma yolunda ilk adımınız olacaktır. 

Bu program eğlenceli ama bir o kadar da zorlayıcı bir öğrenim deneyimi olacak şekilde tasarlanmıştır. Gerçek durum senaryoları sunarak sizleri akıllıca ve hazırlıklı kararlar vermek üzere eğitir. Eğitim süresince bolca soru sormanız ve derslerde aktif roller üstlenmeniz istenecektir. Temel dalış bilgileriniz ve becerileriniz test edilecek, bir yandan gelişiminiz devam ederken bir yandan da profesyonel bir dalış lideri olma yolunda ilerleyeceksiniz.