Extended Range Eğitmeni

Belli bir zamandan sonra tüm rekreasyonel dalıcılar bilgi ve becerilerinin limitlerini artırmak isterler. Daha fazla tecrübe edinmek, daha fazla derinlere gitmek, daha uzun süre su altında kalmak isterler. XR’da bunların hepsi mevcuttur! Profesyonel eğitim materyalleri, anlaşılabilir standartlar ve esnek eğitim kombinasyonları, SSI XR programlarını benzersiz kılmaktadır. Tüm kurslar ve materyaller onlarca yıllık teknik dalış deneyimleri olan  endüstri profesyonelleri tarafından geliştirilmiştir. XR, başlangıç seviyesinde 4 temel program içermektedir: İleri Batık, Kovuk, XR Nitrox ve Gaz Karıştırıcısı. Extended Range Eğitmen Kurslarına katılabilmek için en az şu eğitmenlikleriniz olmaldır: Derin Dalış, Zenginleştirilmiş Hava Nitrox, Stress & Rescue, Dalış Bilimi eğitmenlikleri ve Extended Range Dalgıç sertifikası.  

Teknik Dalışa Giriş

Şimdi, teknik dalış dünyasına bir giriş yaptığınıza göre artık daha fazlasına hak kazandınız! Çoklu Gaz Programları (Technical Extended Range) ile Üzeri Kapalı Ortamlar Programları (Technical Wreck ve Mağara Dalışı) arasından seçimler yapabilirsiniz. Bundan sonra daha ileri seviyeler için dalış deneyimlerinizi artırmanız gerekmektedir. SSI XR Eğitmenlik Programları yeterliliğini almak istediğiniz programlarda dalgıçlık seviyesi ve uygun tecrübe ön şartı gerektirmektedir. 

EĞİTMEN KARİYER YOL HARİTASI

Extended Range Eğitmeni
Tam “Teknik Dalgıçları” çiftli tüpler ve trimix ile 45 m.ye kadar dalabilecek şekilde eğitebilirsiniz. Bu program dalgıçların su içindeki duruşları (trim) ve üst düzey yüzerlilik becerilerine odaklanır. Acil durum ve kurtarma becerileri de konu başlıklarının arasındadır. 

Technical Extended Range Eğitmeni
İşler ciddiye binmeye başlıyor. Tam sınırsız dekompreson dalışları ile 60 m.ye kadar çoklu tüplerle kademeli deko beklemeli dalışlar yapılabilir. Dünyanın en ilginç dalışlarının kapıları böylece açılmış oluyor. Bu seviyede dalgıçlar sizi bir mentor olarak görmeye başlayacaktır. 

Hypoxic Trimix Eğitmeni
Dalgıçlık kadar kaşiflik de yapmak ister misiniz? Hipoksik Trimix programı eğitimler esnasında 100 m ile sınırlıdır ancak sertifika sonrası dalgıçlar sınırları zorlayabilirler. Siz onların rehberi olacaksınız. 

Technical Wreck Diving Eğitmeni
Technical Wreck Diving ile batıklara tam penetrasyon yapılabilir, içerisini tamamen keşfedene kadar zaman geçirebilirsiniz. Extended Range Eğitmeni ve Technical Wreck Diving dalıcı sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. İlaveten en az 50 adet tech wreck dalışı yapmış olmanız ve bir XR Eğitmen Eğiticisi ile XR Tech Wreck ITC programına katılmış olmanız gerekmektedir. 

Cave and Full Cave Diving Eğitmeni
Güvenlik birinci planda olmak üzere, bir Mağara Eğitmeni olarak öğrencilerinize tek hat üzerinde temel navigasyon uygulamalarıyla mağara dalışı yapmayı öğretin. Full Cave, Üstü Kapalı Ortamlar programlarında en üst seviyedir. XR Eğitmeni olmalı, Full Cave sertifikanız olmalı, en az 100 mağara dalışınız olmalı ve  bir XR Eğitmen Eğiticisi ile XR Full Cave ITC programına katılmış olmanız gerekmektedir.

Karanlık Taraf…

Ne kadar derine gidebilirsiniz?