Asistan Eğitmen

Eğitmenin sağ kolu…

Dive Master olduktan sonra ilerleme sürecindeki sonraki adım Asistan Eğitmenliktir. Kendini mesleğine adamış dalış profesyonelleri dalış sevgilerini paylaşabilmek için Asistan Eğitmen programının kendileri için en uygun seçenek olacağını farkedeceklerdir: gerçek eğitim ve asistanlık! Bu program size dalışı nasıl öğretebileceğinizi ve öğrencilerin sorumluluğunu nasıl alabileceğinizi gösterir. Eğitmen gözetimi altında, hem sınıf içi hem de havuz çalışmalarında birinci elden tecrübe edineceksiniz. Asistan Eğitmenlik seviyesi bağımsız bir SSI Open Water Eğitmeni olabilmek için gerekli temelleri öğretir.  

Bu programda başarılı bir SSI eğitmeni olabilmeniz için gereken beceri, kavram ve eğitim tecrübesini kazanacaksınız. SSI Eğitim Sistemini ve felsefesini öğrenecek, eğitimi sürecinde bir eğitmeni nasıl asiste edeceğinizi ve muhtelif SSI eğitim programlarını bağımsız olarak nasıl yürütebileceğinizi öğreneceksiniz. Adaylar program tamamlandığında Asistan Eğitmen derecesini alacak ve eğitimlerin devamında Eğitmen Değerlendirme sınavını da geçerse tam yeterlilikte bir SSI Open Water EĞitmeni olabilecektir. 

Bir AE olarak şunları öğretmenize yetkiniz olacak:

 • Bağımsız olarak Try Scuba (Deneme Dalışı), Mükemmel Yüzerlilik ve Scuba Becerileri Güncelleme programları.
 • Open Water Dalıcı kursunun tüm akademik ve havuz çalışmalarını (dalış acilleri becerileri hariç) eğitmenin dolaylı (endirekt) gözetimi altında yürütebileceksiniz.  
Eğitmen eğitimi!

2018 SSI Profesyonel Program Güncellemesi

2018 Güncellemesi Nedir?
Yakın zamanda, başarılı bir SSI Dalış Profesyoneli olmanız için gerekli en son ve tüm bilgi, eğitim ve öğretim metodlarını güncelledik. 

Bu güncelleme aynı zamanda dijital öğrenim materyallerinin görünüşünü, formatını ve davranışlarını da etkilemektedir. 

Nasıl bir görünüm olacak? 
2018 güncellemesi, Asistan Eğitmen ve Open Water Eğitmen içeriklerini tek bir program altında birleştirmiştir. Bu sayede hem Asistan Eğitmenler hem de Open Water Eğitmenler çalışmalarını tamamlandığında bilgi ve beceri yönünden birbirleriyle uyumlu olacak şekilde yetiştirileceklerdir. 

Asistan Eğitmenler ITC 2018 içeriğinin ilk 6 bölümünden sorumlu olacaktır.

Asistan Eğitmen Seminerine hazırlanırken, aynı zamanda şu konulara da çalışmanız gerekecektir:

 • SSI Genel ve Eğitim Standartları
 • Öğrenci ve profesyonel mySSI hesapları
 • SSI Eğitim Kayıtları (dalış merkezinden edinebilirsiniz)
 • Open Water Dalıcı Eğitmen Manueli
 • Try Scuba Eğitmen Manueli
 • Mükemmel Yüzerlilik Eğitmen Manueli
 • Scuba Rangers Eğitmen Manueli

Eğitmen Yetiştirme Kursu’nun (ITC) üç kısmı vardır:

 1. Dijital Öğrenme: SSI Eğitim Yönetim Sistemi (EMS) denien bir program geliştirmiştir. Bu sistem eğitim alınırken öğrenmeniz gereken bilgileri kolay anlaşılır ve mantıksal bir sıralama ile okumanıza yardımcı olur. 
 2. Akademik Oturumlar: Bunlar dersleri, eğitmen yönetiminde aktif öğrenim oturumlarını ve diğer interaktif çalışmaları içerir. Dijital öğrenim materyallerinden alınan bilgilerin gerçek hayat uygulamalıyla birleştirilmesini sağlar. Bu otorumlar tamamlandığında, bir dalış profesyoneli olmanın ne demek olduğunu tam anlamıyla kavramış olacaksınız.
 3. Pratik Uygulamalar: Bu kısım eğitiminizin son parçasıdır. Bir dalış profesyoneli olarak gerekli tüm becerileri ve tecrübeyi edineceksiniz. Akademik ve su içi çalışmalarının yanında, öğrencilerin kontrol ve değerlendirilmeleri, SSI eğitimlerinin tanıtılması ve iş modelinin öğrenilmesiyle hem kendiniz, hem dalış merkeziniz hem de  tüm dalış endüstrisi için yararlı olacak şekilde yetişmiş olacaksınız.