Dive Master

Sıradaki adım…

Sertifikalı bir Dalış Rehberi olduğunuzda, hemen Dalış Bilimi (Science of Diving) uzmanlık kursuna kaydolun. Bu kursta dalışta ihtiyaç duyacağınız Fizik ve Fizyoloji, Dekompresyon Teorisi gibi konuların yanısıra, Dalış Malzemeleri ve Sualtı Yaşamı hakkında da ileri seviyede bilgilere sahip olacaksınız. Sınavınızda başarılı olup programın sertifikasını aldığınızda Divemaster tanınma seviyesi sertifikası otomatik olarak oluşturulacaktır.  Divemaster’lar eğitimler esnasında Open Water Eğitmenlere asistanlık yapabilirler. 

Bu program fizik, fizyoloji, dekompresyon teorisi, sualtı yaşamı ve dalış malzemeleriyle ilgili derinlemesinve detaylı bilgier içerir. Hemen hemen tüm dalış profesyoneli seviyeleri için ön şart olarak alınması gerekir. Aynı zamanda Extended Range eğitimleri için de alınması şarttır. Program tamamlandığında SSI Science of Diving Uzmanlığı sertifikası alırsınız.

Divemasterlar eğitmenlerin doğrudan gözetiminde eğitimlere asistanlık etmeye uygun olurlar. DMlar aynı zamanda su içi çalışmalarda eğitmen/öğrenci oranlarını da arttırırlar. 

Artık bir Asistan Eğitmen olmaya ve Eğitmen Yetiştirme Kursuna katılmaya hazırsınız!