Open Water Eğitmeni

Dalmayı öğretmeye başlayın!

SSI için, bir dalış profesyonelinin kariyerindeki en önemli aşama yeni dalgıçları yetiştiren kişi olmaktır, yani SSI Open Water Eğitmeni. SSI Open Water Eğitmeni’nin misyonu yeni başlayanlara ilham vermek ve onları kendilerini geliştirecek, yeni şeyler öğrenmeyi isteyecek ve dalış endüstrisinin içinde tutacak şekilde etkilemektir. Eğitmen Yetiştirme Kursunun (ITC) hedefi, sizlerin iş ve sektör bilgilerinizi artırmak, öğretme becerilerinizi genişletmek ve profesyonel sunum becerilerinizi modern atölye çalışmalarıyla arttırmaktır. Bu fırsat aslında “Mükemmel bir Dalış Deneyimi”ni nasıl sunabilmektir.

SSI Eğitmen Yetiştirme Kursu zaman içerisinde kendisini ispat etmiş bir eğitimdir. Günümüz dalış endüstrisinde rekabetçi duruşunu koruyabilmek için içeriği tamamen güncellenmiş, Dalış Profesyonellerinin en son bilgilerle, dijital teknolojiyle ve dalış perakende ve resort sektör bilgileriyle donanmış olmasını garanti eder. Yeni mezun olmuş bir SSI Open Water Eğitmeni verimli bir şekilde çalışabilecek tüm bilgi, beceri ve tecrübelere haiz olduğundan emin olabilir.

Open Water Eğitmenleri bağımsız olarak şu programları öğretebilir:

 • Scuba Diver, Indoor Diver ve Open Water Diver,
 • Advanced Adventurer,
 • Enriched Air Nitrox,
 • Diver Stress & Rescue ve
 • Dive Guide programları.

BİR SSI EĞİTMENİ OLMAK İÇİN 8 NEDEN

1. ÇEŞİTLİLİK SSI Dalış Profesyonelleri eğitim programlarının çeşitliliğinden yararlanır. Bunların arasında Şnorkel, Serbest Dalış, Scuba Dalış ve Extended Range dalışları ile Rebreather eğitimleri da bulunur. Hem de 30 farklı dilde eğitim materyalleri ile birlikte. 

2. KALİTE 45 yıldan fazladır, SSI kaliteli eğitim materyalleri ve profesyonel eğitimler sunmaktadır. ISO global sertifkası sahibi birkaç eğitim kuruluşundan biri olan SSI, dalış profesyonellerine daha iyi iş olanakları sağlamaktadır. 

3. ESNEKLİK SSI Toplam Eğitim Sistemi ve Eğitim Standartları yapısallık ve esneklik yönünden mükemmelleştirilmiştir. Esneklikten kastedilen, SSI Dalış Profesyonellerinin müşteri ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde karar verebilmelerine imkan sağlamasıdır.

4. EĞİTİM SSI dijital programları dalgıç eğitimine tamamen yeni standartlar getirmektedir. Full HD videolar, animasyonlar, çizimler ve fotoğraflarla bezenmiş “Entegre Öğrenim Sistemi” öğrencilerin daha kolay öğrenmelerini ve bağlılıklarını sağlamaktadır. 

5. GERÇEK ZAMANLI Dijital sertifikalar anında görüntülenmeye hazır! DiveSSI uygulaması ile herşey gerçek zamanlıdır. Eğer müşteriniz plastik kart isterse, o da mümkün. Servis merkezi kartları basıp en kısa sürede gönderir. 

6. FAYDA SSI Dalış Profesyonelleri hangi seviyede olurlarsa olsunlar tek bir üyelik ücreti öderler. İlave seviyeler için ekstra ödemeler yoktur. SSI profesyonelleri aynı zamanda tüm dijital öğrenci ve eğitmen materyallerinin en güncel hallerine, PEGlere, final sınavlarına ayrıca bir ücret ödemeden erişim sağlarlar. Gizli maliyetler yoktur!

7. GÜÇ  SSI, Dalış Rehberi programından başlayarak, sektördeki en iyi dalış lideri eğitim programlarına sahiptir. İlave eğitimlerle, Asistan Eğitmen Eğiticileri, personel yatay geçiş uygulamalarını başka eğitmenlere göndermeden yapabilirler. Eğitmen Eğiticisi fırsatları her zaman mümkün olup, hevesli adaylara kapılar açıktır. 

8. TALEP SSI Dalış Merkezi ve Resortlarıağı büyük bir hızla büyümekte, tam ve yarı zamanlı Dalış Profesyoneli ihtiyacı da her zamankindan daha fazla olmaktadır. Dünya çapında sınırsız kariyer fırsatları her zaman elinizin altındadır.  

Train the trainer!

2018 SSI Profesyonel Program Güncellemesi

2018 Güncellemesi Nedir?
Yakın zamanda, başarılı bir SSI Dalış Profesyoneli olmanız için gerekli en son ve tüm bilgi, eğitim ve öğretim metodlarını güncelledik. 

Bu güncelleme aynı zamanda dijital öğrenim materyallerinin görünüşünü, formatını ve davranışlarını da etkilemektedir. 

Nasıl bir görünüm olacak? 
2018 güncellemesi, Asistan Eğitmen ve Open Water Eğitmen içeriklerini tek bir program altında birleştirmiştir. Bu sayede hem Asistan Eğitmenler hem de Open Water Eğitmenler çalışmalarını tamamlandığında bilgi ve beceri yönünden birbirleriyle uyumlu olacak şekilde yetiştirileceklerdir. 

Asistan Eğitmenler ITC 2018 içeriğinin ilk 6 bölümünden sorumlu olacaktır.

Open Water Eğitmen adayları şu konulara da çalışması gerekecektir:

 • Diver Stress and Rescue Eğitmen Manueli
 • Dive Guide Eğitmen Manueli
 • Advanced Adventurer Eğitmen Manueli
 • Enriched Air Nitrox Eğitmen Manueli

Eğitmen Yetiştirme Kursu’nun (ITC) üç kısmı vardır:

 1. Dijital Öğrenme: SSI Eğitim Yönetim Sistemi (EMS) denien bir program geliştirmiştir. Bu sistem eğitim alınırken öğrenmeniz gereken bilgileri kolay anlaşılır ve mantıksal bir sıralama ile okumanıza yardımcı olur. 
 2. Akademik Oturumlar: Bunlar dersleri, eğitmen yönetiminde aktif öğrenim oturumlarını ve diğer interaktif çalışmaları içerir. Dijital öğrenim materyallerinden alınan bilgilerin gerçek hayat uygulamalıyla birleştirilmesini sağlar. Bu otorumlar tamamlandığında, bir dalış profesyoneli olmanın ne demek olduğunu tam anlamıyla kavramış olacaksınız.
 3. Pratik Uygulamalar: Bu kısım eğitiminizin son parçasıdır. Bir dalış profesyoneli olarak gerekli tüm becerileri ve tecrübeyi edineceksiniz. Akademik ve su içi çalışmalarının yanında, öğrencilerin kontrol ve değerlendirilmeleri, SSI eğitimlerinin tanıtılması ve iş modelinin öğrenilmesiyle hem kendiniz, hem dalış merkeziniz hem de  tüm dalış endüstrisi için yararlı olacak şekilde yetişmiş olacaksınız.