Neden SSI?

#weareSSI

Bugün dünyada dalış eğitimi veren ve dalış profesyoneli yetiştiren bir çok şirket ve kuruluş vardır. Bunlara ilaveten yerel federasyonların kendi dizgelerini de listeye ekleyebilirsiniz. Her yıl milyonlarca dalgıç ve binlerce dalış profesyoneli sertifikalandırılmaktadır. Bunların arasından belirgin bir şekilde sivrilen SSI’ın dalış endüstrisinin lider kuruluşlarından olması tesadüfi değildir.

SSI sistemi içerisinde yüzmeden scuba dalışa, teknik dalıştan cankurtarmaya, serbest dalıştan çevre duyarlılık programlarına kadar her alanda eğitimler bulunmaktadır. Müşterilerine bu zenginlikte içerik sunabilen çok az eğitim sistemi vardır.

1970 yılından beri tüm dünyada dalış eğitimlerini veren SSI öncelikle kalite standartlarına önem vermiştir ve ISO belgeli bir eğitim sistemine sahiptir. Tüm dünyada SSI eğitmenleri, öğrettikleri programları standartların belirlediği şekilde öğretmekte ve öğrenciler arasında eğitimden kaynaklı farklılıklar ya da eğitmenlerin keyfi şekilde yürüttükleri programlardan kaynaklı kalite farklılıkları görülmemektedir. SSI aynı zamanda RSTC ve WRSTC’nin kurucuları arasındadır.

Eğitim materyallerinde muazzam bir dijital dönüşümü gerçekleştiren SSI tüm seviyelerdeki eğitim içeriklerini günümüzün vazgeçilmez mobil platformlarında uygulama olarak ve web arayüzü aracılığı ile müşterilerine ulaştırmaktadır. 30+ lisanda yayınlanan içeriklere erişim son derece kolaydır.

Eğitmen ve dalış profesyonellerinin işlerini yapabilmeleri için gerekli tüm eğitim materyalleri de muhtelif dillerde ve ücretsiz olarak erişilebilir haldedir.

Buna benzer daha pek çok avantajı diğer sistemlerle de karşılaştırabilmek amacıyla aşağıdaki tabloyu sorgulamak gerekir.

Dalış profesyonelleri açısından bakıldığında da SSI Proların bir dalış merkezine bağlı olarak çalışmak zorunlulukları vardır. Bu sayede hem müşteriler açısından daha fazla güven duygusu oluşmakta, hem de dalış profesyonellerinin kendilerini geliştirmeleri ve iş güvenlikler garanti altına alınmaktadır. Bu mecburiyet aynı zamanda sistemin kalite yönetim sisteminin bir parçası olup, eğitmenlerin ve eğitim performanslarının ölçülebilmesi açısından zaruridir.

Aşağıda diğer sistemlerden SSI’a geçiş yapmış olan bazı dalış merkezlerinin yöneticileriyle yapılan röportajları izlemenizi tavsiye ederiz. Değişimin kendilerine kazandırdıklarını dinleyeceksiniz.

Son olarak şunu da ekleyelim, SSI, ardındaki marka desteğinin gücüyle tanıtıma, sosyal medyaya, içerik geliştirmeye, malzemeye ve dalış merkezleri ve profesyonellerine destek vermeye en çok önem veren kuruluş olarak ön plana çıkmaktadır. SSI ailesine katıldığınızda kendinizi ayrıcalıklı bir topluluğun üyesi olarak göreceksiniz. İşte en önemli fark burada yatmaktadır.